Duchowość Szkoły

 


Zakończenie roku szkolnego  2018/2019 i inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Zaczynamy i kończymy na tym, co najważniejsze w naszej szkole – powierzamy wszystkie nasze sprawy Panu Bogu, dziękując i prosząc o błogosławieństwo na każdy dzień. Czy są to wakacje czy pracowite chwile w nowym roku szkolny


Dzień Patrona

4 czerwca 2019r. z okazji Dnia Patrona – ks. Jana Twardowskiego, odbyła się uroczysta msza św. w kościele św. Teresy. Modliliśmy się zarówno za ks. Jana – o niebo dla Niego, jak i za naszą szkołę!


I Komunia św.

W niedzielę 26 maja 2019r. uczniowie kl. 3 przyjęli po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Dzień piękny, radosny i wyjątkowy! Życzymy Wam wzrastania w przyjaźni z Bogiem każdego dnia!


 

Goodnetwork – wiosna 2019

Młodzież z Zespółu Szkół Katolickich w Zabrzu nie przestaje nas zadziwiać. Tym razem postanowili wesprzeć swoich rówieśników z Colegio Tecnico Nino Jesus de Praga w Nikaragui, organizując zbiórkę na ich rzecz podczas spotkania wychowawców z rodzicami. Rozmawiają z nimi on-line po hiszpańsku w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Rozmawiasz-Pomagasz.

Muchas gracias‼ #rozmawiaszpomagasz #dobrowraca

 


Śladami Cyryla i Metodego

W dniach 5-11 maja klasa I oraz II Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pojechała na wycieczkę do Macedonii, aby podążać śladami św. Cyryla i Metodego oraz tropem początków chrześcijaństwa.

Chrześcijaństwo w Macedonii pojawiło się jeszcze w czasach Państwa Protobułgarskiego. Po przyjęciu chrztu na terenie obecnej Macedonii powstało biskupstwo ochrydzkie, którego założycielami byli uczniowie Cyryla i Metodego. Cyryl i Metody pochodzili z greckiego miasta Saloniki, a więc, ze względu na miejsce swojego urodzenia, nazywano ich Braćmi Sołuńskimi. Wyrośli w otoczeniu Słowian i dlatego bardzo dobrze posługiwali się ich językiem. Z tego powodu to właśnie oni zostali wybrani do prowadzenia misji chrystianizacyjnej wśród Słowian północnych. Ich uczniowie kontynuowali ewangelizację również na obszarze całego Półwyspu Bałkańskiego. Działalność misyjna, którą zainicjowali, odcisnęła ślad głównie na terenie Bałkanów, choć ich wkładu w tworzenie niezależnej od wpływów łacińsko niemieckich kultury Słowian na obszarze całej Słowiańszczyzny, także w Polsce, nie sposób przecenić.W samej Macedonii uczniowie Cyryla i Metodego, Kliment i Naum, utworzyli ośrodek piśmiennictwa. Klasztory założone przez nich w Ochrydzie nad Jeziorem Ochrydzkim były ośrodkami rozwoju kultury słowiańskiej, w których przekładano teksty religijne na język słowiański i zapisywano głagolicą. Po upadku państwa bułgarskiego ośrodki w Ochrydzie straciły na znaczeniu, a greckie duchowieństwo wyparło także duchownych i liturgię słowiańską, której coraz częściej zarzucano herezję.

Będąc w Ochrydzie przez 3 dni, mieliśmy okazję odwiedzić wiele pięknych zabytków, takich jak np. cerkiew św. Pantelejmona, czy cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami z XI wieku, które stanowią integralną część miasta. Mogliśmy także podziwiać panoramę miasta z wież ruin twierdzy cara Samuela z X-XI wieku oraz przeżyć wspólnie Eucharystię w przepięknych okolicznościach przyrody. Wracając z Ochrydu, zatrzymaliśmy się w Skopje, skąd również, dzięki naszemu księdzu, który wszedł w rolę przewodnika, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o początkach naszej religii, a także mogliśmy zwiedzić Dom Matki Teresy oraz wjechać na Górę Vodno zwieńczoną Krzyżem Milenijnym, który upamiętnia 2000 lat chrześcijaństwa w Macedonii.

            Myślę, że dla każdego uczestnika, wycieczka była udana i każdy wyniósł z niej wiele informacji dotyczących chrześcijaństwa. Mamy nadzieję na więcej tego typu wycieczek w przyszłości!

/uczeń KLO/

  

 


Wizyta Biskupa

13 maja naszą szkołę odwiedził biskup pomocniczy diecezji gliwickiej – ks. Andrzej Iwanecki. Gość spotkał się z wszystkimi obecnymi w szkole uczniami i w przyjaznej atmosferze opowiedział młodym o swoich doświadczeniach z ostatnich Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie w lutym tego roku. Zwrócił naszą uwagę na wielkoduszność i otwartość ubogich ludzi, którzy w swoich domach przyjmowali pielgrzymów dzieląc się z nimi dobrami materialnymi a także świadectwem żywej i radosnej wiary. Mówił, że ta radość biednych może być szokująca dla nas – ludzi żyjących w dostatku, a wciąż niemogących zaspokoić swoich pragnień. Jest ona jednak efektem silnej wiary w Boga, która daje niezwykłą energię do życia. Biskup zachęcał także wszystkich słuchających do budowania mostów między sobą i szukania tego, co nas łączy, a nie tego, co dzieli. Po spotkaniu ze starszymi uczniami ksiądz biskup udał się także do klas młodszych, a następnie spotkał się z dyrekcją Zespołu Szkół Katolickich.

Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły zaangażowanym w przebieg tej wizyty za włożoną pracę.


Rekolekcje Wielkopostne

Jak co roku rekolekcje wielkopostne odbywały się przez kilka dni. Tradycyjnie już odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej (dla kl. 0-3 SP) oraz pielgrzymka na Górę Św. Anny.

W kościele św. Wawrzyńca w Zabrzu – Mikulczycach uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także była okazja do spowiedzi. Ks. Adrian Kaszowski przybliżył nam historię kultu Matki Boskiej Mikulczyckiej, a uczniowie klas starszych mogli również zobaczyć w kinie niezwykły film oparty na faktach pt. “Przypływ wiary” – o potędze modlitwy i miłości.

Nasze szkolne rekolekcje pomogły nam dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa


Święte Triduum Paschalne

Dla Chrześcijan Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Jest to czas kiedy przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - wydarzenia bez których chrześcijaństwo nigdy by nie zaistniało. Biorąc udział w liturgii tych świętych dni warto mieć świadomość tego w czym uczestniczymy dlatego proponujemy mini - przewodnik po Triduum Paschalnym.


Ogólnopolska Zbiórka Żywności "TAK. POMAGAM!"

Wielki Post to szczególny czas świadczenia posługi miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Również w naszej szkole jest spora liczba osób chętnych do bezinteresownego służenia innym dlatego liczna grupa uczniów naszej szkoły włączyła się w XVI Zbiórkę Żywności Caritas przeprowadzoną w dniach 29-30 marca 2019. Oprócz wdzięczność organizatorów zyskaliśmy cenne doświadczenie życiowe, a przede wszystkim satysfakcję z pomocy bliźnim potrzebującym wsparcia.


 
 

Msza św. szkolna z misjonarzem z Togo

Dzisiaj (19.03.19r.) nasz gość, misjonarz z Togo – Eric, mówił o wartości najprostszych, a jednocześnie najważniejszych dla życia rzeczy, ...takich jak woda! Niby o tym wiemy, ale rzadko o tym myślimy, a często dając niewiele, dajemy komuś cały świat, w zamian otrzymując wdzięczność ...nie tylko z tego świata!?

 


Koncert charytatywny a rzecz Stowarzyszenia Modlitwa i czyn

Jesteśmy dumni z uczniów Zespołu Szkół Katolickich, którzy wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz Stowarzyszenia Modlitwa i czyn. Koncert odbył się 20.01. 2019 roku w kościele św. Wawrzyńca w Zabrzu. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kilku Zabrzańskich szkół i przedszkoli oraz członkowie stowarzyszenia. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Flakus, Maciej Kaczor, Emanuel Zemła, Jakub Skwarzec. Dziękujemy za wspólną zabawę oraz chęć włączenia się w szczytny cel. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.


2018r.

Grudzień…

Jest taki dzień..

Jak co roku czas przedświąteczny w Zespole Szkół Katolickich jest niezwykle uroczysty. Świętujemy w klasach, z rodzicami, śpiewamy kolędy, oglądamy występy przygotowane przez naszych kolegów, cieszymy sie z wizyty wspaniałych gości i dzielimy się opłatkiem, wierząc, że nowo narodzona Dziecina obdarzy nas swoimi łaskami.


Sukces artystów z klasy 3!

Klasa 3 po raz kolejny została doceniona na Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych w Gliwicach i zajęła 3 miejsce. Amelia Bereżańska i Paulina Zajączkowska uzyskały wyróżnienia indywidualne. Bardzo się cieszymy. Już niedługo nasze jasełka zobaczą rodzice na spotkaniu opłatkowym. Gratulujemy zwycięzcom!

 Galeria zdjęć


Świąteczny kiermasz charytatywny

17 grudnia klasa 4b Katolickiej Szkoły Podstawowej zorganizowała świąteczny kiermasz charytatywny. Na długich przerwach  można było kupić pyszne wypieki, zdrowe soki owocowe, nawet przepyszną sałatkę owocową oraz świąteczne ozdoby. Zebraną kwotę przekażemy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Kobiet im św. Brata Alberta w Zabrzu.


Czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

Celem tegorocznego adwentowego wyjazdu dla młodzieży, było nasze zabrzańskie kino. W środę (12.12) uczniowie klas: 8 szkoły podstawowej, 3 gimnazjum i klasy licealne zobaczyli film pt. "Chleb z nieba".

Jest to opowieść o bezdomnych mieszkańcach Mediolanu, którzy w Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Jednak okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać. Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób...


Szlachetna Paczka 2018

Szlachetna Paczka 2018 dotarła do adresata ...i wszyscy jesteśmy "Bogatsi" ...DZIĘKUJEMY!


Zawitał do nas Święty Mikołaj!!!

Radośnie było  w Zespole Szkół Katolickich  tego dnia, oj radośnie!!! Kolejny raz gimnazjaliści z naszej szkoły przygotowali zabawy i prezenty mikołajkowe dla klas młodszych(0-3). Było dużo śmiechu i radości, a efektem wspólne zabawy jest choinki ozdabiająca hol szkolny.


Listopad

Św.

Andrzej jest patronem Szkocji!

Jak zapewne wszyscy wiedzą św. Andrzej jest patronem Szkocji i z tejże okazji obchodziliśmy 30 listopada w naszej szkole jego święto (oczywiście po angielsku!). Uczniowie klas 4-6 KSP dwoili się i troili, aby rozwiązać quiz o Szkocji. Chętne osoby wzięły także udział we wspólnym kahoocie dotyczącym oczywiście tego kraju.

W atmosferze dobrej zabawy upłynął nam ten dzień i przy okazji czegoś się nauczyliśmy :)


Niezwykła wystawa

W dniach 21-22 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili wystawę pt. „Historia Biblii – Księga, która przetrwała wieki”. Treść wystawy doskonale opisywała, w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów zanim zostało wstawione na półki w biblioteczkach domowych.

Uczniowie odwiedzający wystawę, mogli dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach i poczuć jak niezwykłe jest ich przetrwanie aż do dzisiaj. Znalezione w 1974 roku w glinianych dzbanach nad Morzem Martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory bowiem najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku n.e. Znalezione zwoje dowodzą jak starannie i wiernie przepisywano Biblię od Qumran poprzez Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej.


Konkursy religijne!

W czwartek (15.11.18) w naszej szkole odbyły się dwa konkursy religijne:

1.XVIII Diecezjalny Konkurs Biblijny dla gimnazjum: w konkursie wzięło udział 9 uczniów. W tym roku tematem konkursu była: Apokalipsa św. Jana. Do następnego - rejonowego etapu zakwalifikowali się: Wojciech Husakowski (3a), Anna Palian (3a)

i Katarzyna Husakowska (3a).

2. XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej dla szkół średnich. W tym roku tematem konkursu był: Święty Jacek - wzór ewangelizacji. Do następnego - diecezjalnego etapu  zakwalifikowała się: Katarzyna Kępka (1 LO).

 Wszystkim zwycięzcom  gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach konkursów.


Świętomarcińskie rogale zawitały w nasze progi!

A tak obchodzimy w Zespole Szkół Katolickich Dzień Świętego Marcina, najpierw legenda, bajki w języku niemieckim, przepiękne prace plastyczne a dziś na zakończenie owocnej pracy przepyszne rogale.


Październik…

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Twórczość ks. Jana Twardowskiego w poezji i prozie"

24.10. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Twórczość ks. Jana Twardowskiego w poezji i prozie" skierowany do klas I - III. Jak co roku, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zgromadził wokół siebie liczną grupę dzieci z wielu zabrzańskich szkół podstawowych. Wieloletnim patronem  konkursu i opiekunem metodycznym jest Pani Marzena Oterman, która niestety w tym dniu nie mogła być z nami, ale zaocznie kibicowałam wszystkim uczestnikom. 

Komisja konkursu miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom był tak wysoki, że ciężko było jednogłośnie wyłonić laureatów. Po burzliwych obradach i dokładnym liczeniu punktów, ostatecznie podjęto decyzję, że wśród nagrodzonych znajdować się będą uczniowie ze szkół: SP 8, SP 1, SP 42 oraz SP 29. Nie zabrakło również naszych uczniów, mianowicie Dominika Stanienda, uczennica klasy III zdobyła I miejsce, Kamila Lekki z klasy I zdobyła II miejsce i drugoklasistka Alicja Herwy zajęła III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentów, życzymy kolejnych sukcesów i czekamy na nich w przyszłym roku! Do zobaczenia!


Każdy może być święty, jeśli tylko chce...

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych obchodziliśmy w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej Holy Wins (Święty zwycięża). Jak co roku dzieci z klas 0-III mogły poznać bliżej sylwetki niektórych świętych, ich atrybuty, ciekawostki z życia, a nawet legendy z nimi związane.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu prezentacji!


Różańce!

 

W październiku po raz kolejny pojawiło się mnóstwo różańców w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej. Dzieci, razem ze swoimi rodzinami robiły różańce z przeróżnych materiałów. Dziękujemy za tę wspólną pracę i zaangażowanie. Były różańce kasztanowe, koralikowe, makaronowe, żelkowe, kawowe, z masy papierowej i solnej oraz wiele innych. Zobaczcie sami!


Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września uroczyście inaugurowaliśmy rok szkolny 2018/2019!

Po uroczystej mszy Świętej uczniowie klasy "0" i klas 1 Katolickiej Szkoły Podstawowej udali się do szkoły, aby uczestniczyć w Pasowania na Ucznia, nasi licealni pierwszoklasiści wyjechali na obóz integracyjny, a uczniowie klas siódmych Katolickiej Szkoły Podstawowej wyjechali na integracyjny EUROWEEK.


Sierpień…

Pławniowice, czyli kształtujemy duchowość i umysły!

Wakacje się jeszcze nie skończyły, a Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Katolickich przygotowuje się do nowego roku szkolnego!

We wtorek 28 sierpnia w Pławniowicach - wspaniałych okolicznościach przyrody i architektury - spotkaliśmy się, aby wspólnie uczestniczyć we mszy Świętej, a następnie w warsztatach z tzw. kompetencji kluczowych - priorytetu w roku szkolnym 2018/2019.


Wiosna 2018r.

Rekolekcje wielkopostne dla kl. 0-3 Katolickiej Szkoły Podstawowej w tym roku zakończyły się tradycyjnie Szkolnym Konkursem Piosenki Religijnej. Wśród solistów najpiękniej zaśpiewała Alicja Herwy z kl. 1b oraz Amelia Bereżańska z kl. 2a. Natomiast wśród zespołów najlepiej zaprezentowały się dwie dziewczynki z kl. 1a – Fabiola Fuchs i Zosia Kasperska.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!


2017r.

Grudzień…

W Zespole Szkół Katolickich świątecznie...

W ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Katolickich panowała świąteczna atmosfera!
Uczniowie klas 0-6 Katolickiej Szkoły Podstawowej 20 stycznia spotkali się na klasowych opłatkach, na które zostali zaproszeni rodzice. 21 grudnia i ci młodsi, i ci starsi mieli okazję śpiewać kolędy w różnych językach. Uczniowie klas 3. Katolickiego Gimnazjum pokazali całej społeczności szkolnej " Opowieść wigilijną" - przedstawienie w języku angielskim wyreżyserowane przez p. prof. Katarzynę Kordek. Po południu ci starsi spotkali się przy klasowych wigilijnych stołach, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.
Wieczorem nasze szkolne progi odwiedzili absolwenci  - widać, że nasza szkoła do dziś jest dla nas ważna :)


Zbiórka żywności dla Caritasu zakończona!

 

15 grudnia pracownicy Caritasu odebrali dary, które zbieraliśmy w ramach akcji "Prezent pod choinkę". Udało się przekazać naprawdę imponującą ilość jedzenia! Wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy z tak wielkim sercem zaangażowali się w tę akcję składamy najserdeczniejsze podziękowania! 


Wrócili z nagrodą!!!

Uczniowie klasy 2a  zajęli II miejsce w XVIII Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych w Gliwicach. Nagrody indywidualne zdobyły dwie uczennice Paulina Zajączkowska (anioł) i Wiktoria  Kolczyńska (dziewczynka z darami).

Gratulujemy naszym małym aktorom sukcesu.


W świątecznym nastroju i z deszczem nagród!

12 grudnia odbył się w Zabrzu – Rokitnicy XI Festiwal Kolęd i Pastorałek. Uczniowie naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęli bardzo wysokie miejsca.

Amelia Bereżańska z kl. 2a zdobyła I miejsce wśród solistów kl. 1-3, a wspólnie z Pauliną Zajączkowską z tej samej klasy zajęły I miejsce wśród zespołów kl. 1-3.

Uczennice kl. 4a i 4b – Hania Górecko i Hania Rotyńska zdobyły II miejsce wśród zespołów klas 4-7, a zespół “Be-moll” złożony z uczniów Katolickiego Gimnazjum i Liceum zajął III miejsce wśród zespołów ponadgimnazjalnych! Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczystą galę koncertową 12 stycznia 2018r. o 12.00 do kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa w Rokitnicy.


Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

8 grudnia klasy 7. Katolickiej Szkoły Podstawowej i klasy 2. Katolickiego Gimnazjum spędzały czas we Wrocławiu!

Klasy drugie miały możliwość zobaczenia Panoramy Racławickiej, a klasy 7. zwiedziły Ostrów Tumski i  Rynek.

A potem cieszyliśmy się bogactwem Bożonarodzeniowego Jarmarku. I nawet deszcz nie zmył nam z ust uśmiechów!


Listopad…

Rozśpiewana niedziela!

W niedzielę 22 listopada odbył się 22 Przegląd pieśni i piosenek religijnych. Wzięli w nim udział również uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Wykonane przez nich utwory otrzymały gromkie brawa oraz gratulacje z rąk biskupa nominata ks. Andrzeja Iwaneckiego.

 https://www.youtube.com/watch?v=bLjFc0_emko


Sukces Tereski

23 listopada b.r. Teresa Gawelczyk – uczennica kl. 6a Katolickiej Szkoły Podstawowej zdobyła III miejsce w Zabrzu w XXIII Konkursie Wiedzy Biblijnej. Teresa wykazała się ogromną znajomością Ewangelii wg św. Marka. Przed nią kolejne zmagania konkursowe pod koniec stycznia w etapie diecezjalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Różańce w Katolickiej Szkole Podstawowej

Jak co roku, w ostatnich dwóch miesiącach (X i XI) mogliśmy podziwiać w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej różańce wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i nowe, oryginalne pomysły. Niech nam służą te różańce do codziennej modlitwy w naszych domach.


Twórczość księdza Jana cały czas żywa...

20.11. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Twórczość ks. J. Twardowskiego w prozie i poezji". Uczniowie zabrzańskich szkół z klas I - III wykonali prace plastyczne inspirowane twórczością naszego patrona. W klasie I były to wiersze pt. "W klasie " i "Arka", w klasach II uczniowie tworzyli do "Zakochanych" i "Czy to prawda?", natomiast klasy III miały do wyboru "Patyki i patyczki" oraz "Lekarstwo dla złośnicy". Poziom prac był wysoki ale zwyciężyć mogli tylko najlepsi! Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym  roku.


Październik…

Katolicka pomaga!

Przełom października i listopada 2017r. to nie tylko czas zadumy, ale też okazja do niesienia pomocy, a nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że pomaganie mają we krwi. Grupie wolontariuszy z gimnazjum i liceum w dniu Wszystkich Świętych. niestraszne okazały się chłód, wiatr i deszcz Mimo nieprzyjemnej pogody nasi uczniowie dzielnie kwestowali na zabrzańskich cmentarzach, zbierając datki na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. To nie wszystko. W ostatnich dniach października na terenie szkoły odbyła się także zbiórka pieniężna w związku z XVII Dniem Papieskim. Organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia ogólnopolska zbiórka ma na celu sfinansowanie programów stypendialnych dla zdolnej młodzieży. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w akcję, a dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, udało nam się wspólnie dołożyć cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy.


Holy Wins w Katolickiej Szkole Podstawowej

Pod koniec października, tradycyjnie, jak co roku odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej (w kl. 0-3), Szkolny Dzień Świętych - Holly Wins.
Dzieci przebrały się za różnych świętych i błogosławionych, a następnie spotkały się razem, by przedstawić wszystkim, kim są i komu patronują.
Było wiele radości i ciekawych informacji z życia świętych. Do zobaczenia znów za rok!


Koreczek na domeczek! 

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Katolickich do włączenia się w akcję charytatywną!


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Katolickich  nowy rok szkolny!

Cała społeczność szkolna o godzinie 9.00 zgromadziła się w kościele św. Teresy, aby uczestniczyć w uroczystej mszy Świętej. Pierwszaki, zarówno ci ze szkoły podstawowej jak i ci z liceum ogólnokształcącego, otrzymali błogosławieństwo. Po mszy nasze pierwszaki dostąpiły uroczystego pasowania na ucznia!!! Nie zabrakło uśmiechów i rogów obfitości, które aż pękały od słodyczy!