Zapowiedzi wydarzeń

 

 

Duchowość Szkoły

 

 

Archiwum

 

 

Koniecznie przeczytaj

Darmowy Program PIT

Szanowni Państwo,

przed nami kolejny rok rozliczenia podatku dochodowego, a co za tym idzie możliwość odprowadzenia 1% na potrzeby remontowe szkoły. W roku bieżącym zamierzamy przeznaczyć zdobyte środki na sfinansowanie utwardzenia placu manewrowego dla rodziców naszych uczniów oraz realizację pierwszego etapu rozbudowy naszej szkoły, który polega na wybudowaniu drogi przeciwpożarowej. W dniu 23.01.2019 pozwolenie na rozbudowę Szkoły uprawomocniło się, dlatego możemy rozpocząć prace przygotowawcze. Utwardzenie parkingu, połączone z budową drogi ppoż. jest najbardziej optymalnym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem. Ponieważ to przedsięwzięcie jest bardzo kapitałochłonne, dlatego bardzo serdecznie prosimy o aktywne włączenie się w akcję oddawania i pozyskiwania 1% na rzecz naszej Szkoły.


W Zespole Szkół Katolickich jako jedyni w Zabrzu stosujemy Metodę Tomatisa®            

Dowiedz się więcej

 


Języki obce są nam bliskie

Katolicka Szkoła Podstawowa         Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum

Projekt „Młodzi -spadkobiercami dorobku europejskiego”

Z życia szkoły

I tak Zespół Szkół Katolickich w Zabrzu  dzięki Fundacji Goodnetwork ma swoją szkołę partnerską na drugiej półkuli, a konkretnie w Nikaragui. 

W dniu 14 maja przedstawiciele  Sejmu  przeprowadzili ciekawy wykład dla naszych uczniów, po czym odbył  się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie.

W dniach 6-19.05.2019 klasa 3 była na zielonych lekcjach w Jastrzębiej Górze.

W dniach 6.05- 10.05 uczniowie klas I wyjechali na zielone lekcje do Rabki. 

W dniach 6-10.05. klasy drugie przebywały na zielonej szkole w Zawoi.

Marysia i Michalina prawie niczego się nie boją, a już na pewno byków ...ortograficznych!!!

13 maja uczennice klasy 6a: Klara Ruiz Vidales, Maria Szczygieł i Laura Lisowska reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Językowym ENGLISH DICTATION.

XXVI Tydzień Ziemi w Zabrzu oficjalnie uważamy za otwarty!

W kwietniu samorząd klas 7-8 Katolickiej Szkoły Podstawowej zorganizował dwie akcje charytatywne, które po raz kolejny pokazały, że na uczniów w naszej szkole zawsze można liczyć.

3 maja przedstawiciele samorządów Zespołu Szkół Katolickich  wzięli udział we mszy św. za ojczyznę, która odprawiana była w Kościele św. Anny.

Strony