Świąteczne życzenia z dalekiej Kenii dla Ciebie...

Katolicka Szkoła Podstawowa już kolejny rok wspiera Fundację GoodNetwork Rozmawiasz- Pomagasz.Chętni uczniowie klas 6 naszej szkoły usłyszeli wyśpiewane życzenia świąteczne „We wish you a Merry Christmas…” od nowych przyjaciół z ubogiej szkoły w stolicy Kenii.We wtorek, 15.12.2020r w bardzo spontanicznym spotkaniu był czas na porównanie polskich oraz kenijskich tradycji bożonarodzeniowych, na polskie kolędy w wykonaniu Igora z kl.6a i Julki D. z kl.6c,na uśmiechy, angielskie słówka i masę radości. To był dobry dla nas czas! Niestety drzewek świątecznych nasi przyjaciele nie udekorują w swoich domach. Rodziców uczniów zaprzyjaźnionej szkoły po prostu na nie nie stać, tylko rich people…
Z całego serca zachęcamy wszystkich, aby w ramach jednego gestu charytatywnego wsparli finansowo szkołę z dalekiej afrykańskiej Kenii.

Dla przypomnienia:
Zbiórka na rzecz Portalu GoodNetwork https://liblink.pl/JVt1B9QcjE Portal GoodNetwork powstał z pasji łączenia mieszkańców różnych krajów świata. Ponadto przekonania, że poznawanie ludzi, rozmowy z nimi online prowadzą do zainteresowania się ich sprawami, a w konsekwencji przyjaźni oraz udzielania im pomocy, jeśli jej potrzebują. Internet dociera już wszędzie. Obejmuje miasta i wioski w Afryce, Azji, Ameryce Południowej... Ludzie, żyjący w dalekich krajach nagle stali się bliscy - dzielą nas nie kontynenty, lecz kilka kliknięć w klawiaturę komputera. To oznacza, że możemy mieć przyjaciół także w Tanzanii, Malawi, Laosie, Hondurasie czy Paragwaju. Takich, do których zadzwonimy, aby z nimi rozmawiać online, pośmiać się, aby ich wesprzeć, pomóc. Dlatego powstał GoodNetwork - platforma komunikacyjna z systemem wsparcia. Łączymy ludzi, wspierając finansowo szlachetne dzieła, które pomagają naszym przyjaciołom zdobywać wiedzę i godniej żyć. Każda rozmowa online lub video rozmowa online poprzez GoodNetwork oznacza wsparcie finansowe wielu dzieł pomocy na całym świecie. Wyboru dzieł oraz kwotę wsparcia każdy darczyńca określa sam. To od Waszych decyzji i zaangażowania zależy, kogo poznacie, z kim się zaprzyjaźnicie, jakie dzieła pomocy wybierzecie. Najkrócej można ująć to w dwóch słowach: Rozmawiasz - Pomagasz.

 

Panie Małgorzata Kamska i Anna Zawada