EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ KATOLICKICH W ZABRZU

Obchody tegorocznego  Europejskiego Dnia  Języków przekroczyły  oczekiwania organizatorów. Uczniowie potraktowali swoje zadania wyjątkowo ambitnie; całe klasy  były przebrane fantazyjnie i z  olbrzymim polotem ( trudno było wybrać zwycięzców). Zdjęcia w załączeniu oraz oprócz tego link do wszystkich zdjęć z tego wyjątkowego dnia

https://drive.google.com/open?id=0Byb_JKvEgcAzV1F2d0VzWS1iWVk

I tak za stroje / przebrania w  kategorii   klas 1 KSP – 3 KSP tak było trudno podjąć decyzję  między Hiszpanią a Irlandią, że w efekcie  jury konkursu  przyznało aż…. dwa pierwsze miejsca. I tak  I miejsce otrzymały  klasy 1a i 3b, II miejsce  klasa 1b, a  III m-ce  klasa 3a.

W kategorii  kartek z okazji Europejskiego  Dnia Języków I m-ce otrzymał Eryk Gruszka z klasy 3b
II m – ce Paweł Mrozek  z klasy 3b, a III m- ce zdobył Henio Mrozek  z klasy 1b.

Z kolei  w klasach  wyższych nie było konkursu  na kartkę tematyczną, za  to był konkurs z wiedzy o  krajach europejskich ( historia, geografia, ustrój, itp. ). I tak w konkursie  dotyczącym wiedzy o krajach europejskich w kategorii klas IV – VI reprezentanci klas otrzymali następujące wyniki: I m-ce   Łukasz  Sobczyk z klasy VI c,  II m-ce Jakub Twardowski z klasy VI b, a  III m-ce Marysia Szczygieł z klasy Va.

Z kolei  w konkursie za przebranie w kategorii klas  IV-VII,  zwyciężyły  klasy wymienione poniżej:

I m-ce  - klasa IV B, II m-ce klasa IV C, III m-ce klasa VII A

Z kolei w klasach gimnazjalnych i licealnych (2G – IIILO ) walka o nagrodę  za przebranie była niezwykle zażarta, a samo jury też miało niezwykle trudne zadanie. W końcu po wielu debatach i bojach, jury zadecydowało, że w kategorii  przebranie klasy zwycięzcami okazały się klasy, i tak:            I m-ce -  klasa 3 Gb, II m-ce – klasa 2 LO, III  m-ce -  klasa3 LO

Natomiast w konkursie z wiedzy o  krajach europejskich ( historia, geografia, ustrój, itp. ) w kategorii klas  IIG – III LO  reprezentanci klas otrzymali następujące wyniki: I m-ce   Michał Ferenc z klasy ILO,   II m-ce Oliwia Kolczyńska z klasy 3GA, a  III m-ce Karol Dziambor z klasy 3Gb.

Impreza tak bardzo podobała się uczestnikom, że  już czekają na kolejną.

Beata Tarczalowicz - Leończyk