EuroWeek 2018

W niedzielę 15 kwietnia wyruszyliśmy w podróż do Międzylesia. Po pięciogodzinnej jeździe autokarem dotarliśmy na miejsce. Rozpakowaliśmy się w swoich pokojach i poszliśmy na kolację. Następnie wszyscy pędem poszli na salę główną na pierwsze zajęcia z wolontariuszami. Poznaliśmy wtedy czterech z nich oraz ich kraje. Wieczorem odbyła się dyskoteka, a gdy dobiegła końca, poszliśmy się myć i spać.        

Drugiego dnia poznaliśmy kolegów z innych szkół. Wymienialiśmy karteczki z imionami między sobą, a gdy muzyka przestała grać, otworzyliśmy karteczki i przeczytaliśmy imiona wylosowanych osób. Każdy uczeń/uczennica miał podarować wylosowanej osobie prezent. Następnie uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach i pracowaliśmy w grupach.

Trzeci dzień był zapełniony różnymi wycieczkami. Wyjechaliśmy po śniadaniu Bystrzycy Kłodzkiej. Zwiedziliśmy Muzeum Zapałek, w którym można było obejrzeć lub kupić przeróżne zapałki. Można tam było zobaczyć także pudełka po zapałkach z całego świata i budowle zrobione z zapałek i drewna. Kolejnym punktem była wielka Brama Wodna, na którą można było wejść i zobaczyć widok z lotu ptaka. Następnie wyruszyliśmy do twierdzy w Kłodzku i na lody.

W czwartym dniu odbyły się spotkania z wieloma wolontariuszami. Przygotowywaliśmy w grupach różne projekty i było mnóstwo zabawy.

W ostatnim dniu byliśmy już spakowani i gotowi do wyjazdu. W drodze do domu zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku, gdzie dowiedzieliśmy się, skąd się bierze złoto i mogliśmy sobie go trochę wypłukać. Na koniec mogliśmy kupić pamiątki. Po wycieczce wsiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w dalszą drogę do domu. Kiedy dojechaliśmy do szkoły, czekali tam na nas stęsknieni rodzice, aby nas odebrać. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów.

Na wycieczce najbardziej podobały mi się wycieczki do kopalni złota i na rynek w Kłodzku. Najlepsze były twierdza i przejazd wagonami w kopalni. Ogólnie wycieczkę uważam za bardzo udaną.