A na EUROWEEKU było tak....

Nowy rok szkolny klasy 7 przywitały w... Kotlinie Kłodzkiej! Uczniowie wzięli udział w projekcie EUROWEEK, w ramach którego doskonalili swoje kompetencje językowe i nawiązywali nowe, międzynarodowe znajomości. Oto relacje uczestników:

Nasza wycieczka szkolna Euroweek do Międzylesia pozwoliła nam nie tylko podszkolić się w języku angielskim, ale także zwiedzić pobliskie okolice. Już w trakcie podróży na Euroweek zwiedziliśmy Twierdzę w Kłodzku, która najpierw była siedzibą przedstawicieli śląskiej linii Piastów, a w późniejszych wiekach ciężkim więzieniem.
Każdy dzień na Euroweeku zaczynaliśmy enegizerami czyli tańcami na rozgrzewkę. Następnie mieliśmy różne zajęcia takie jak: robienie filmików, przedstawień, z wolontariuszami z całego świata.   Nasi wolontariusze byli bardzo mili oraz wyrozumiali. Jedzenie było bardzo smaczne, a towarzystwo miłe. Wycieczka pozwoliła nam połączyć przyjemne z pożytecznym i mam nadzieję, że będziemy mieli więcej takich wyjazdów.
Krzysztof Kielar 7b

Czwartego września klasy 7 pojechały na euroweek do Różanki.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy twierdzę Kłodzko,po czym przybyliśmy do ośrodka rozpakować się i zjeść kolację. Dni były ciekawe, każdy był inny, aczkolwiek zajęcia były realizowane według ustalonego planu. Codziennie zaczynaliśmy od śniadania, o godzinie ósmej, potem mieliśmy krótką taneczną rozgrzewkę i poranne prezentacje o krajach pochodzenia wolontariuszy. Po obiedzie mieliśmy półtoragodzinny odpoczynek, a po nim wieczorne dłuższe projekty np. nakręcenie parodii horroru. Po wczesnej kolacji (około 18) mieliśmy czas na odpoczynek, wieczorną toaletę i sen. Do Zabrza wróciliśmy w południe 8 września.
Podsumowując, Euroweek był wymagającym , ale udanym wyjazdem.
Łukasz Sobczyk 7c

Euroweek to pięciodniowy wyjazd z klasą do np. Różanki i spędzanie czasu rozmawiając po angielsku.
    Na takim wyjeździe możemy nie tylko ulepszać znajomość języków obcych, ale także poznawać kultury i zwyczaje innych krajów, a to dzięki animatorom z innych kontynentów.
    Dzięki temu, że spędzamy ze swoją klasą 24h na dobę, poznajmy ich bardziej i  odkrywamy w każdym pozytywne cechy. Pogłębiamy naszą przyjaźń i coraz bardziej się zgrywamy.
    Zajęcia na Euroweeku są bardzo ciekawe. Codziennie rano mamy Energizer, który pełni funkcję porannych ćwiczeń. W czasie Energizera śpiewamy oraz tańczymy. Są też bardzo interesujące prezentacje z ludźmi z innych krajów, którzy mówią po angielsku. Z takich prezentacji dowiedzieliśmy się wiele informacji o Indiach czy Wietnamie. Po obiedzie mieliśmy pracę w grupach, dzięki którym poznaliśmy wiele osób z innych szkół. W grupach odgrywaliśmy scenki i nagrywaliśmy filmy. Pomiędzy zajęciami chodziliśmy na Tripy, czyli wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej.
    Jedzenie było smaczne a pokoje bardzo ładne, głównie w kolorach biało-niebieskich.
    Uważam, że Euroweek to idealne połączenie nauki z przyjemnościami i na pewno wybrałabym się tam kolejny raz.
Wiktoria Schmidt 7a