ZSK radę da! Nauka zdalna w czasie epidemii koronawirusa

W ramach działań prewencyjnych władze państwowe podjęły decyzje o ograniczeniu działalności placówek edukacyjnych w całej Polsce.

 

Odwołane zostały:

  • wszelkie spotkania, wykłady, przedstawienia teatralne, turnieje sportowe,
  • wszelkie zaplanowane spotkania z rodzicami, zarówno grupowe, jak i indywidualne
  • wszelkie planowane wyjazdy i wycieczki uczniów, czy też wymiany międzyszkolne.

Na terenie szkoły przeprowadzona zostanie dezynfekcja wszystkich pomieszczeń.

Rodzice Uczniów Zespołu Szkół Katolickich otrzymują szczegółowe informacje przez Librusa.

 

 

 

 

 

 

Na korytarzach wszystkich polskich szkół – cisza i pustka...

Jednak nauka trwa dalej!  W Zespole Szkół Katolickich uczniowie nie chodzą do szkoły, teraz szkoła przychodzi do nich. Wszystko dzięki internetowi i nowym możliwościom, jakie daje praca w chmurze. Na szczęście nasza szkoła już od 2018 r. współpracuje z firmą Microsoft i nowinki technologiczne nie są obce ani nauczycielkom, ani uczniom. Korzystamy z różnych możliwości, jakie daje nam platforma Microsoft365 – nasza szkoła przeniosła się do sieci. Wszystkie klasy - nawet najmłodsi! mają swoje zespoły przedmiotowe na Teamsach, gdzie regularnie spotykają się na lekcjach online ze swoimi nauczycielami.

Jednak nigdy wcześniej systematyczna praca nie odbywała się wyłącznie online. Jest to więc dla nas wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców nowa sytuacja, jednak możemy i próbujemy odczytać ją jako szansę.

 

PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINÓW – JESTEŚMY ONLINE

Nauczyciele ZSK nie ustają w przygotowaniach do najważniejszych testów w życiu naszych uczniów: matury i egzaminu ósmoklasisty. Nasi uczniowie są stale w kontakcie z nauczycielami, głównie na Teamsach oraz Librusie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ podeszli do sprawy bardzo odpowiedzialnie – wiedzą, że teraz wszystko w ich rękach i… klawiaturach !

 

WIRTUALNY POKÓJ NAUCZYCIELSKI

Również nauczyciele spotykają się na Teamsach – trwają konferencje, konsultacje, odbywają się zespoły przedmiotowe i wychowawcze. Dzięki pracy online z pomocą kamerek – my także stęskniłyśmy się za sobą i choć na chwilę tworzymy atmosferę pokoju nauczycielskiego, mimo że każdy z nas jest we własnym domu.