Skip to content

Brunch dla Kenii

W dn. 15.10.2021 r w Zespole Szkół Katolickich w Zabrzu odbył się „Brunch dla Kenii”, czyli akcja charytatywna, którą przygotowali uczniowie klas 8 wraz z 3 zaangażowanymi kolegami z kl. 7.

Brunch, czyli 2 śniadanie dla całej społeczności szkolonej, miał na celu wsparcie dla Ośrodka Samotnej Matki w największej  dzielnicy slumsów w Kenii Mother Care Way Education Center.

Uczniowie  z Katolickiej Szkoły Podstawowej za pośrednictwem Fundacji Good Network nawiązali kontakt online z podopiecznymi w afrykańskim ośrodku.

Podczas lekcji j. angielskiego z p. Angnieszką Sus łączyli się przez Internet i zaprzyjaźnili się. Lekcje międzykontynentalne cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów pomimo, że zdarzały się problemy z połączeniem. Nie zawsze Ośrodek Mother Care Way Education Center miał dostęp do internetu. Wspólne lekcje były okazją do poznania różnic kulturowych i uwrażliwienia na potrzeby innych.

Zorganizowany brunch cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przygotowali przepyszne sałatki, tosty, gofry, pączki, ciasta, kakao itd… Zadbali nawet o uzyskanie dyspensy od Księdza Proboszcza na przygotowywanie w piątek hot-dogów!

Do akcji dla Kenii dołączyli się również uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy kwestowali podczas szkolnego pikniku z Erasmusem który odbył się 24.09. 2021. Licealiści również zainteresowali się projektem i już planują lekcje online.

W sumie udało się uzbierać 3252 zł co jest dla nas kolejnym wielkim sukcesem. Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i ich Rodzicom zaangażowanym w projekt.

Anna Zawada-Michalska, Małgorzata Kamska Koordynatorki Projektu Good Network.

Dodano w kategorii Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa