Skip to content

EKOLOGIA ZACZYNA SIĘ ODE MNIE – PROJEKT POWER

W czerwcu tego roku uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pojechali do Gimnazija Želimlje w przepięknej Słowenii, aby zrealizować projekt „Ekologia zaczyna się ode mnie” w ramach programu POWER Międzynarodowa Mobilność Uczniów.

Nasza młodzież przez cały tydzień opracowywała zagadnienia o tematyce ekologicznej zgłębiając wiedzę na temat parków narodowych oraz zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w obu krajach. Uczniowie odbyli panel dyskusyjny na temat zagrożeń ekologicznych z którymi mierzy się współczesny świat, a także wzięli udział w warsztatach, podczas których badali zanieczyszczenie powietrza w oparciu o porosty na pobliskich drzewach oraz zanieczyszczenie wody w oparciu o żyjące w niej gatunki owadów. Oprócz zagadnień ekologicznych, uczniowie mieli szanse doskonalić swoje umiejętności językowe oraz rozwijać umiejętności cyfrowe i społeczne.

Efektem ich pracy i zaangażowania jest wystawa, którą od pewnego czasu możemy oglądać na półpiętrze w drugim budynku naszej szkoły. Wystawa jest bogata nie tylko w zdjęcia z wyjazdu, ale także w plakaty ekologiczne, słowniczki oraz loga, które powstały w trakcie warsztatów. Wystawę mieli szansę zobaczyć rodzice goszczący na zebraniach oraz wszyscy uczestnicy naszego Szkolnego Pikniku Rodzinnego.

Jeśli jeszcze jej nie widzieliście, gorąco zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć i plakatów. Kto wie, może przy okazji nauczycie się również kilku słoweńskich słów 🙂

Dodano w kategorii Liceum Ogólnokształcące, Projekty