Skip to content

Młodzi Biolodzy w centrum akcji Tygodnia Wirusów

10.04.2024 r. spora grupa chętnych uczniów z klas VI-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięła udział w Dniu Otwartym Katedry Mikrobiologii i Immunologii Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu. Była to wyjątkowa okazja dla naszych uczniów do zapoznania się z fascynującym światem mikrobiologii i immunologii. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją pt.„Zmierzmy się z godnymi przeciwnikami , czyli co powinniśmy wiedzieć o wirusach”.

Młodzież przypomniała sobie budowę wirusa, poznała historię badań naukowych nad strukturą patogenów, poznała nazwiska naukowców, którzy przysłużyli się do rozwoju wirusologii, a także dowiedziała się kiedy ludzkość po raz pierwszy zobaczyła wirusa! W wirusowym quizie nasi reprezentanci zgarnęli sporo nagród książkowych!

Pokazy w laboratorium były strzałem w dziesiątkę! W laboratorium uczniowie obserwowali pracę studentów z koła naukowego na 3 stanowiskach: „Co kryje kropla krwi?” , „Med-Tech-technologia w służbie laboratorium” oraz „Świat bakterii” -z wykorzystaniem kamer i mikroskopów.

Po spotkaniu w głowach wielu uczestników zaświtała myśl, że może warto kontynuować swój rozwój w obszarze nauk przyrodniczych i medycznych. A o to przecież chodziło…

Dodano w kategorii Szkoła Podstawowa