Skip to content

Niezwykłe, niecodzienne, niesamowite, niezapomniane…

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, dni tematyczne, ciekawe spotkania… Niedawno byliśmy jednak uczestnikami czegoś niezwykle wyjątkowego. Odwiedzili nas bowiem podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych, którzy wraz ze swoimi opiekunami przyjechali z Mikołowa – Borowej Wsi.  

Chociaż w czasie przygotowań do przyjęcia naszych Gości niejednokrotnie odczuwaliśmy niepewność i obawy o to, jak będzie przebiegało nasze spotkanie, to ostatecznie wszystkie te wątpliwości okazały się być bezpodstawne! Po przełamaniu pierwszych lodów i krótkim wzajemnym zapoznaniu się, przystąpiliśmy do zapewniania rozrywki naszym Podopiecznym. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, wśród których wymienić można między innymi zawody w rzucaniu piłką do celu, kalambury, tor przeszkód, zabawy integracyjne i wiele, wiele innych zajęć. Goście, pomimo wielu ograniczeń spowodowanych stanem ich zdrowia fizycznego i psychicznego, okazali się niezwykle otwartymi osobami o wielkich sercach.  

Spotkanie to było także niezwykłą okazją dla naszego samorozwoju na wielu płaszczyznach. Przekonaliśmy się o równej wartości każdego człowieka i nauczyliśmy się wrażliwości na cierpienie naszych bliźnich, a także zintegrowaliśmy się jako społeczność szkolna. To były wspaniałe chwile, które na długo pozostaną z nami w naszych sercach i ciepłych wspomnieniach!  

Dodano w kategorii Liceum Ogólnokształcące