Skip to content

Ósmoklasiści na (zasłużonej!) wycieczce

14 czerwca klasy ósme Katolickiej Szkoły Podstawowej w ramach programu „Poznaj „Polskę” udały się na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta!

Pierwszego dnia tej niezwykle interesującej wycieczki zwiedziliśmy Toruń, rodzinne miasto wielkiego, polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Mieliśmy okazję również pochodzić na rynku, posmakować tradycyjnych toruńskich pierników. Mimo deszczu, który nie był dla nas jednak przeszkodą udało nam się zwiedzić ruiny starej twierdzy krzyżackiej. Po ulokowaniu się w ośrodku, wspólnie usiedliśmy przy ognisku, gdzie integrowaliśmy się i piekliśmy smaczne kiełbaski.

     Drugiego dnia w deszczu zwiedzaliśmy Westerplatte, wspominając poległych tam żołnierzy w czasie kampanii wrześniowej, spacerowaliśmy po molo w Sopocie, które jest najdłuższym molo w Europie oraz oglądaliśmy statki w porcie w Gdyni, gdzie cumuje m.in. słynny Dar Pomorza. Wieczorem świetnie bawiliśmy na komersie, przy dźwiękach nowych, ale także starych piosenek.

      Trzeciego dnia podziwialiśmy Stare Miasto w Gdańsku, a potem pojechaliśmy do poruszającego muzeum „Solidarności”. Zrobiło ono na nas ogromne wrażenie. Potem pojechaliśmy na Półwysep Helski, słuchając po drodze legend, które opowiadał nam pan przewodnik. Spędziliśmy na plaży około godzinę i wróciliśmy do hotelu.

      Ostatni dzień tej wycieczki, spędziliśmy głównie w autokarze, ale po drodze odwiedziliśmy zamek w Malborku. Usłyszeliśmy tam wiele ciekawostek na temat tej budowli np. że nigdy nie została zdobyta.

Dodano w kategorii Szkoła Podstawowa