Skip to content

PO WER – „Moja przyszłość w moich rękach”

W ramach projektu PO WER młodzież klas ósmych Katolickiej Szkoły Podstawowej realizowała międzynarodowy projekt we wsółpracy ze Szkołą Podstawową im. Riharda Jakopica w Ljubljanie.

„Moja przyszłość w moichrękach” to tytuł i jednocześnie temat projektu. Polska i słoweńska młodzież analizowała rynek pracy w obu krajach, uczyła się pisać CV i listy motywacyjne, inscenizować rozmowy rekrutacyjne. Językiem projektu był język angielski.

Oto wrażenia młodzieży:

„Najbardziej podobało mi się wycieczka do jaskini Postojnej, ponieważ było tam bardzo ładnie i mogliśmy przejechać się kolejką. Dzięki projektowi przełamałam swoją barierę językową. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie.”
Łucja Sobczyk

„Dnia 27.03.2022 pojechałam do Słowenii w ramach projektu. Zwiedziliśmy grupą masę pięknych miejsc, jak Piran, jezioro Bled, skocznie w Planicy czy Jaskinię Postojną. Dowiedziałam się dużo nowych rzeczy ; jak napisać CV, jak napisać list motywacyjny, jak się przygotować na rozmowę o pracę i masę ciekawostek na temat Słowenii.”
Zosia Tajstra

„Dzięki temu wyjazdowi nauczyłam się wiele o kulturze Słowenii oraz odwiedziłam piękne miejsca, których nie miałam okazji zobaczyć podczas mojej pierwszej wizyty w tym kraju. Zauważyłam, że moje umiejętności językowe bardzo się rozwinęły i nie mam już problemu z nawiązaniem znajomości z ludźmi z innych państw. Najbardziej podobała mi się wycieczka nad jezioro Bled. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję odwiedzić ten piękny kraj, jakim jest Słowenia.”
Lena Żyła

„Dzięki temu wyjazdowi miałam okazję poznać nowych, wspaniałych przyjaciół. Dowiedziałam i nauczyłam się wielu przydatnych i ciekawych informacji na temat stolicy Słowenii – Lublany. Zauważyłam również, że przełamałam barierę językową. Podsumowując, zwiedziłam wiele miejsc i spędziłam miło czas za granicą z moimi przyjaciółmi.”
Zosia Orzechowska

„27 marca 2022 roku pojechałam do Słowenii w ramach projektu PO WER – „Moja przyszłość w moich rękach”. Dużo czasu spędziłam zwiedzając ten piękny kraj, ale też na nauce przydatnych umiejętności, takich jak pisanie CV w języku angielskim czy prowadzenie wywiadu o pracę. Z miast turystycznych odwiedziliśmy między innymi Piran. Było to moje ulubione miasto :)”
Michalina Ziemian

„27.03 w ramach projektu „Moja przyszłość w moich rękach” pojechałam do Słowenii. Podczas pobytu tam, byłam w wielu pięknych miejscach, takich jak jaskinia Podstojna, jezioro Bled czy Piran. Na zajęciach prowadzonych w szkole nauczyłam się dużo rzeczy, które na pewno przydadzą mi się w przyszłości, czyli jak pisać CV i list motywacyjny oraz jak przygotować się do rozmowy o pracę. „
Lenka Myczkowska

„Dzięki wyjazdowi do Słowenii udało mi się odwiedzić piękne miejsca oraz nauczyłam się wiele o pracy po angielsku. Jedną z rzeczy, których najbardziej zapamiętałam, było pisanie listu motywacyjnego. Mam nadzieję, że jeszcze raz uda mi się pojechać na taki wyjazd.”
Madzia Pietryga

„Wyjazd do Słowenii był niesamowity. Nauczyłam się większej komunikacji z ludźmi po angielsku. Pracowaliśmy w grupach, pisząc CV i rozmawiając o naszej przyszłości. Było dużo ciekawych wycieczek, jak zwiedzanie jeziora Bled oraz jaskini. Poznałam sporo ciekawych osób i bardzo się z tego cieszę. Była to naprawdę wspaniała przygoda, która pozostanie jak najdłużej w mojej pamięci.”
Wiktoria Moskowicz              

„Wyjazd ten nauczył mnie wiele o Słowenii oraz miałam okazję pozwiedzać piękne miejsca, gdzie jeszcze nigdy nie byłam. Dowiedziałam się, że potrafię dogadać się z rówieśnikami z innego kraju i po powrocie mam wrażenie, że płynniej mówię po angielsku. Z całego wyjazdu największe wrażenie zrobiła na mnie przepiękna Jaskinia Postojna. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję pojechać do Słowenii jeszcze raz.”
Tosia Niklewska

   

                        

Dodano w kategorii Projekty, Szkoła Podstawowa