Skip to content

Projekt Come my friend, get to know our culture

Po raz kolejny Katolicka Szkoła Podstawowa realizuje  międzynarodowy projekt!

„Przyjdź, przyjacielu, poznaj naszą kulturę” to dwuletni projekt z udziałem sześciu krajów: Słowenii, Republiki Czeskiej, Francji, Polski, Hiszpanii oraz  Wielkiej Brytanii.

Z inicjatywy uczniów i po przeanalizowaniu sytuacji wśród nastolatków szkoły postanowiły zorganizować projekt, dzięki któremu zwiększy się świadomość obywatelstwa europejskiego, współpraca międzynarodowa, promowanie tolerancji i integracji społecznej.

Wspólne  międzynarodowe biuro podróży zmotywuje wszystkich uczestników oraz  zachęci ich do poznania i docenienia bogactwa  swojego dziedzictwa narodowego i europejskiego. Akceptując różnice,  uczniowie odkryją międzykulturowe wartości demokratyczne.

Będą to  też nowe przyjaźnie, mobilności, goszczenie obcokrajowców w domu oraz  rozwój  empatii.

Dzięki  wymianom rozpowszechnimy wizję świata biznesu w rzeczywistych sytuacjach,  uczniowie poprawią umiejętności językowe, zdobędą umiejętności cyfrowe, będą mieli lepszą  wizję pracy w przyszłości.

Wspólne międzynarodowe biuro podróży będzie głównym długoterminowym rezultatem projektu, które to rozwinie kreatywność i przedsiębiorczość młodych Europejczyków. Uczniowie poznają pracę przewodnika turystycznego poprzez prawdziwe doświadczenia, od poszukiwania pracy, podróży i bycia przewodnikiem, redagowania „Przewodnika dla młodych podróżników”, poznania praw pracy z młodzieżą oraz po założenie i promocję firmy.

Zakładając międzynarodowe biuro podróży uczniowie wzmocnią swoje przywiązanie do europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz będą odkrywać i odwiedzać kraje partnerskie, nakręcą film oraz będą  uczęszczać na zajęcia z rówieśnikami z innych krajów. Wszystko to pozwoli uczniom  na docenienie wartości społecznej, kulturalnej i edukacyjnej europejskiego dziedzictwa kulturowego i jego wkład w tworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy i spójność społeczną.

Dodano w kategorii Projekty