Skip to content

W Rabce jak w domu…

Jak w domu czuły się klasy 1a i 1b Katolickiej Szkoły Podstawowej na zielonych lekcjach , spędzonych w Rabce u przemiłych gospodarzy . Dzieci w dniach od 15 do 19 .05 2023 r miały okazję poznać kulturę beskidzką, historię, sztukę , muzykę i obyczaje tego pięknego regionu.

Pomimo niezbyt sprzyjającej majowej pogody pierwszaki wspaniale bawiły się w Rabkolandzie, pięknym Parku Zdrojowym oraz codziennie, na placu zabaw –tzw. „szklarni” należącej do naszych gospodarzy.

W ukochanym przez milusińskich Teatrze Rabcio zobaczyliśmy spektakl „Piękna i bestia ” w świetnej obsadzie i wykonaniu . Dzieci zwiedziły „Muzeum górali i zbójników”, gdzie między innymi uczestniczyły w warsztatach malowania . W jaskini rozbójników uczyły się wybierać zbójnika Janosika pomiędzy sobą . Rozbójnik ten, okazuje się, ma bardzo odpowiedzialne zadania do wykonania i trudno było wybrać odpowiednią osobę.

Była też okazja do tańczenia przy muzyce góralskiej wykonywanej przez regionalną kapelę i do tworzenia własnych piosenek góralskich. Kreatywności nie było końca…

W ostatnim dniu zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne im Orkana , gdzie odbyły się warsztaty malowania na szkle oraz zwiedzanie drewnianego kościółka.

W godzinach popołudniowych dzielne pierwszaki wróciły szczęśliwie do domu.

Dodano w kategorii Szkoła Podstawowa