Skip to content

Wiedeń 2023

Pomimo wczesnej pory (zbiórka 5.30) i niewyspania wielu uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego 15.12. 2023 roku w dobrym nastroju udało się na Jarmark Świąteczny do Wiednia.

Dwupiętrowy autobus, który wjechał na parking szkolny, zrobił wielkie wrażenie. Czas szybko mijał, a kiedy słońce wyłoniło się zza horyzontu, wjeżdżaliśmy do Austrii. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy postojem na wzgórzu Kahlenberg. Mimo mglistej pogody, potrafiliśmy się cieszyć widokami pięknego Wiednia. W dalszej części wycieczki, mieliśmy dużo czasu, który mogliśmy wykorzystać na poszukiwaniu fajnej knajpki, gdzie można by było zjeść wiedeński obiad. 

Następnie nastał czas zaspakajania potrzeb duszy, czyli zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Udało nam się zobaczyć między innymi Katedrę św. Szczepana, Pałac Prezydencki oraz Kościoła św. Ruprechta. Ostatnim punktem programu był cel naszej wizyty- Jarmark Świąteczny- mieliśmy okazję nacieszyć się najpiękniejszym w Europie Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który wyglądał bajkowo. Uroku dodawała mu godzina wczesno wieczorna. Ciemność plus niezliczona ilość światełek powodowały, że kazdy miał uśmiech na ustach i rozmarzenie w oczach. 

Całe przedsięwzięcie zrobiło na nas ogromne wrażenie i mimo upływu czasu, nadal wspominamy ten wyjazd z radością. Liczymy, że za rok wyruszamy do równie pięknego miejsca. Może Berlin, a może Wrocław, a może…

Dodano w kategorii Liceum Ogólnokształcące