Skip to content

Dziewczyny z nagrodami!

12.12.2022 odbyło się miejskie podsumowanie kolejnej edycji Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Zgodnie z zamysłem organizatorów celem kampanii “jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.”*  

W naszej szkole w ramach kampanii odbył się wiosną szkolny etap konkursu literacko – plastycznego pod hasłem “Nie czas na nudę” dla uczniów klas 1-8. Prace, które zostały wyróżniony w tym etapie zostały przesłane do etapu ogólnopolskiego i w efekcie dwie nasze uczennice: Kinga Dyduk (3a) oraz Lena Szymeczko (6b) zostały laureatkami tegorocznej edycji kampanii. Serdecznie gratulujemy!  

Uroczystość podsumowująca odbyła się w ZSO nr 14 w Zaborzu – Porębie i zgromadziła dzieci oraz nauczycieli z wielu zabrzańskich szkół a także przedstawicieli władz miejskich i instytucji działających na terenie Zabrza. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z działaniami prowadzonymi w ramach kampanii w mieście oraz zobaczyć bardzo ciekawe jasełka w wykonaniu uczniów szkoły goszczącej. 

* https://trzezwyumysl.pl/czym-jest-ztu/ 

Dodano w kategorii Szkoła Podstawowa