Skip to content

Aktualności

Zobacz kategorię:Liceum OgólnokształcąceProjektySzkoła Podstawowa

Rekord Polski pobity!

25.05. w Klubie Biznesowym Areny w Zabrzu na Stadionie Górnika uczniowie klas 2 Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z innymi pasjonatami wzięli udział w biciu Rekordu Guinnessa rozgrywając jednocześnie pojedynek z Katarzyną Krajewską – trenerem szachowym oraz sędzią z licencją międzynarodową.

My się ortografii nie boimy!

19 maja blisko 40. uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięło udział w szkolnych eliminacjach Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla klas 4-6!

Klasy II na Zielonych Lekcjach!

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, nareszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień. Klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej w majowy ciepły poranek spotkały się na Placu Warszawskim, spakowały bagaże do autokaru, szybko pożegnały się z rodzicami i w tumanie kurzu z piskiem opon wyruszyły w kierunku Rabki – Zdrój.

Zebrania z Rodzicami

19.05.2022 r. Klasy 1 a i 1 b godz.17.00 zebranie z wychowawcami 19.05.2022 r. zebranie z Zarządem Fundacji i Dyrekcją o godz. 18:00 klasy: 1a 1b, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a  następnie kl. 4-6 zebrania w klasach. 19.05.2022 r. zebranie z Zarządem Fundacji i Dyrekcją godz. 18:30  klasy: 7a, 7b, 7c Rodzice z  kl. 8, […]

Licealiści odkrywają Dolny Śląsk

W dniach 04.-07.05.2022 r. w ramach Programu Poznaj Polskę odbyła się wycieczka licealistów KLO na Dolny Śląsk. Pierwszy dzień (niebywale intensywny) poświęcony był zwiedzaniu stolicy Śląska – Wrocławia.

Klasy 7 w Kotlinie Kłodzkiej

W tym roku klasy siódme Katolickiej Szkoły Podstawowej przedłużyły sobie majówkę i korzystając z programu Poznaj Polskę w terminie: 04 -06. 05.2022 wybrały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Piękna pogoda, cudowna okolica, ciekawe obiekty do zwiedzania i wesoła ekipa to przepis na naprawdę dobrze spędzony czas. 

Szekspiriada 2022 z sukcesami! 

29 kwietnia w odbyła się kolejna edycja Szekspiriady, czyli Miejskiego Konkursu Poezji i Prozy w Języku Angielskim. Po raz kolejny możemy cieszyć się z sukcesów! W kategorii klas 1-4 artur Bałys, uczeń klasy 4b Katolickiej Szkoły Podstawowej zdobył 1 miejsce, a Paulina Zajączkowska – uczennica klasy 6- w kategorii klas 5-8 uzyskała miejsce drugie! Gratulujemy […]

Global Youth Initiative  

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz… Kwiecień jest miesiącem Global Youth Initiative – ogólnoświatowej akcji Maxwell Leadership Team na rzecz młodzieży. Trenerzy największej organizacji kształcącej liderów na całym świecie ruszyli do szkół, aby rozmawiać o wartościach, rozwijaniu umiejętności liderskich oraz potrzebie kształtowania charakteru.

Sukces młodego poety

Znamy już wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im.  Marii Ewy Aulich „ Śladami dotyku” 😊 Uczeń kl. III a Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego , Wojtek Żukowski, zdobył w nim wyróżnienie.